RADYOFREKANS (Radyofrekans + Vakum Masajı) RF - RADYOFREKANS

RADYOFREKANS+VAKUM MASAJI


Radyofrekans ( RF ) , özellikle bacak, kalça, karın, sırt ve kollarda bölgesel olarak depolanmış yağların doku altında kontrollü bir ısı mekanizması kullanarak giderilmesini ve aynı zamanda kolojen ve elastin hücre yenileyici etkisinden dolayı deforme olmuş ve sarkmış derinin sıkılaşıp toparlanmasını sağlar. Radyofrekans sistemi vakum masajı tekniği ile eş zamanlı uygulandığı için sadece bölgesel fazlalıkların giderilmesini değil, aynı zamanda gevşeklik ve deformasyonun çok sık rastlandığı kalça, alt karın, bacak içleri ve kol içlerininde sıkılaşıp, toparlanmasını sağlar.

Hedeflenen dokunun kontrollü bir şekilde ısıtılması ile kısa sürede karın , kalça , basen , bacak gibi bölgelerde depolanan lokal yağların giderilmesini sağlayan , aynı zamanda cilt dokusunu yenileyen ve sıkılaştıran , olumlu etkileri bilimsel olarak kanıtlanmış ,son derece güvenli bir yöntemdir. Radyofrekans kesinlikle invazif bir uygulama değildir, hiçbir cerrahi müdahale söz konusu olmadığı gibi doku altına herhangi bir maddenin enjekte edilmesi işlemi de söz konusu değildir.

RadyoFrekans ile ZayıflamaRadyofrekans uygulamalarında dokuların kontrollü bir şekilde ısıtılması ile dokularda bulunan su molekülleri harekete geçer ve birbirlerine sürtünerek enerji açığa çıkarırlar . Böylece yağların çözülmesi ve kan dolaşımının artması ile lenf sistemi yoluyla dışarı atılması sağlanır.Ayrıca fibroblast hücrelerin aktivitesi hızlandığı için gevşek dokularda çok ciddi bir sıkılaşma ve toparlanma sağlanır.

RF – RADYOFREKANS BAŞLICA…..

Karın, kalça, basen, bacak ve kollarda biriken lokal fazlalıkların giderilmesi,
Selülit Bakımları ,
Vücudun sıkılaşıp, toparlanması,
Liposuction sonrası oluşan düzensizliklerin giderilmesi,
Yüzdeki kırışıklıkların en aza indirgenmesi,
Yüzdeki sarkmaların toparlanması
Çenealtı ( gıdı ) probleminin azaltılması amaçlı güvenle uygulanmaktadır.
Radyofrekans sadece lokal fazlalıklar giderilmesi ve selülitli dokunun azaltılması için değil, aynı zamanda yüz gençleştirme amaçlı kırışıklıklara ve ciltte oluşan deformasyon ve sarkmalara karşı da güvenle uygulanmaktadır.
Radyofrekans hücre yenilemesini aktive ettiği için , kolojen üretimini arttırır böylece cildin daha sıkı , canlı ve genç görünmesini sağlamaktadır.


VAKUM MASAJI


Vakum Masajı çok yoğun diyet ve egzersiz programlarına rağmen bir türlü giderilemeyen lokal olarak depolanmış yağların ve selülitli dokunun uygulama yapılan bölgede mikrosirkülasyonun artması ile enerjiye dönüştürülerek yakılması tekniğidir.

Vakum masajı ayrıca lenf kanallarını uyararak , düzenli atılamadığı için özellikle selülite neden olan ödem ve toksinlerin idrar yolu ile atılmasını sağlar ve dolaşımı hızlandırarak hücre yenilenmesini aktive ettiği için kolojen üretimini arttır.

Böylece bağ dokusu güçlenir sıkı , olabildiğince pürüzsüz ve diri bir görünüm ortaya çıkar.

LAVINIA’DA RADYOFREKANS UYGULAMASI


powerplate1Lavinia’da radyofrekans uygulamaları , mutlaka bir gözetmen eşliğinde ve kişiye özel bir program çerçevesinde yapılmaktadır.

Öncesinde analiz yapılarak beden kitle endeksi , metabolizma hızı , yağ oranı , kas oranı , su miktarı gibi tüm değerler gözönünde bulundurulur ve herhafta düzenli olarak ölçümler yapılarak , tekrar analiz alınarak durum değerlendirmesi yapılmaktadır.

3. yada 4. seanstan itibaren neticenin gözlemlenmeye başlayacağı bu kürde herhafta düzenli ölçüm alınmasının nedeni kişide gereken ciddiyet ve disiplini oluşturmak , ayrıca farklılıkların rakamsal yorumu ile kişinin daha fazla motive olmasını sağlamaktır.

Radyofrekans, Lavinia’da Power Plate , Lenf Drenaj Masajı , Elektroterapi gibi bakımlarla beraber uygulandığı için haftada 1 kez gelinmesi yeterlidir. Tüm üstün teknolojilerin birarada kullanımı ile herbir sistemin sinerji oluşturarak bir diğerinin etkisini arttırıcı ve tamamlayıcı bir görev üstlendiği bu kür sonucun kalitesi ve kalıcılığı açısından fark yaratmaktadır. Ve özellikle vücudun sıkılaşıp , toparlanması , kilo vermeye hız katılması , metabolizmanın hızlanarak yağ yakımının aktive edilmesi yönünden son derece etkilidir.

RADYOFREKANS Sıkça Sorulan Sorular


1) Radyofrekans uygulamaları acı verir mi ?
Bu yöntemde iğne ile doku altına müdahale olmadığı için morarma , kanama ,ağrı gibi sıkıntılar sözkonusu değildir.

2) Kür toplam kaç seans uygulanmalıdır ?
10 seanslık bir kür idealdir ve yeterlidir.

3) Programa geliş periodları nasıldır ?
Programın derecesine ve kürün diğer sistemlerle desteklenip desteklenmediğine bağlı olarak haftada 1 yada 2 kez gelinebilir.

4) Uygulamanın etkileri ne zaman görülmeye başlanır ?
Problemin derecesine bağlı olarak 3. yada 4. seanstan itibaren netice görülmeye başlanır.

5) Uygulama sonrasında nelere dikkat etmek gerekiyor ?
Seans sonrasında çalışılan bölgede çok hafif bir pembelik olabilir ki bu yaklaşık 20 dk içinde kaybolacaktır ve dolayısı ile kişi günlük yaşantısına rahatlıkla devam edebilir. Ancak bakımlardan hemen sonra solaryuma girilmemelidir.

6) Uygulama süresi nedir ?
Çalışılacak bölgeye göre 15 dk ile 35 dk arasında değişmektedir.

7) Uygulama yapılmaması gereken durumlar nelerdir ?
Hamilelik , emzirme dönemi , Vücutta kalp pili , metal ,protez bulunması , Kanser vakaları , Parkinson , MS rahatsızlıkları

8) Uygulama için belirli bir yaş aralığı var mıdır?
Ergenlik döneminden itibaren her yaş grubuna uygulamalar rahatlıkla yapılabilir.

Detaylı Bilgi İçin 0212 284 83 24 Nolu Telefondan Bizimle İrtibata Geçiniz.

E-mail adresimizle de bize ulaşabilirsiniz: info@lavinia.com.tr