Sivilce ve Akne Bakımı

LAVINIA’DA SİVİLCE VE AKNE BAKIMI İŞLEM SIRASI


Cilt Analizi
Süt ve Tonik Uygulaması
Buhar İşlemi
Siyah Nokta Temizliği
Yüksek Frekans ile dezenfekte
Maske(Yağ dengeleyici, Gözenek sıkılaştırıcı)
İontoforez ile Serum ve Ampul uygulaması
Anti – Aging Yüz Masajı
Krem (Sivilce ve Akne Kurutucu)
Breeze ve Soğuk Ped(Göz Çevresi için)
Thermofreeze ile Sıcak, Soğuk Uygulama
Yüksek Frekans (Yüz – Saç – Boyun)
Elektro Masaj
Vakum Sprey

Süre: 1,5 saat

1.5 SAAT SİVİLCE VE AKNE BAKIMI (YAĞ DENGELEYİCİ, GÖZENEK SIKILAŞTIRICI, DEZENFEKTE EDİCİ)


Yağlı ve Karma ciltlerin başlıca sorunu olan sivilce ve akneler, özel formüle edilmiş kozmetik ürünlerin, teknolojik özellikleri yüksek cihazlarla beraber kullanılması ile kısa sürede kontrol altına alınacak, kurutulacak ve yenilerinin çıkması önlenecektir.

whatsapp-image-2016-09-23-at-14-43-24-1   whatsapp-image-2016-09-23-at-14-43-24


Sivilceler karma ve yağlı cilt yapısına sahip kişilerde özellikle ergenlik dönemi başta olmak üzere sıkça rastlanan bir cilt sorunudur.Ancak bu hem yağlı ve karma ciltte sivilcelenme olacağı anlamına gelmez.Çünkü bu tamamen hormanların etkisi ile salgılanan yağ(sebum) oranı ile ilgilidir.

whatsapp-image-2016-09-23-at-14-46-18Cilde sürekli parlak bir görünüm veren yağ salgısı zamanla gözenekleri tıkayarak özellikle alın-burun ve çene bölgelerinde siyah nokta ve komedonların oluşmasına neden olur.Eğer kişi düzenli olarak cildini bu siyah noktalardan arındırmaz ise bunlar gözenekleri tamamen tıkar,cildin oksijen ile temas edip hava almasını engeller.Bu da zaman içerisinde cildin son derece solgun ve cansız gözükmesine neden olur ve en önemlisi yağ salgılanması devam ettiği için olusan siyah noktalar önce sivilcelere daha sonra da yoğunlasarak akne ve kistik aknelere dönüsebilir.

Bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli husus cildin doğru ürünler kullanılarak temizlenip,dezenfekte edilmesidir.Ayrıca sivilceleri sıkmak da çok sakıncalı bir işlemdir.Bu daha sonra sivilcelerin enfekte olmasına ve daha çok yayılmasına ve sıkılan yerlerde iz ve lekelerin kalmasına neden olabilir.

Biz Lavinia’da bu konuda herşeyden önce kişinin cilt yapısı, yaşı, yeme-içme alışkanlıkları ve sivilce yoğunlugu gibi konulari gözönünde bulundurarak işleme başlıyoruz.Sivilce bakımı için tamamen bu yönde geliştirilmiş özel ürünler (AHA’lı) kullanarak cildin derinlemesine temizlenmesini ve dezenfekte edilmesini, siyah noktalardan arınmasını, yağ (sebum) salgısının dengelenmesini, gözeneklerin sıkılaşmasını ve en önemlisi hiçbir şekilde sıkma işlemi yapmadan sivilcelerin kurutulmasını ve yenilerinin çıkışının önlenmesini sağlamaktayız. Eğer çok yoğun bir akne problemi ile karşı karşıya isek o zaman bir hekime danışarak hormon testi yapılmasını öneriyoruz. Çünkü bazı akne türlerinde sadece cilt bakımı yetersiz kalabiliyor ve programın ağız yolu ile alınacak ilaçlar ile de desteklenmesi gerekebiliyor.

Sivilceler ve akneler sizin için sorun olamsın. Bilin ki; düzenli ve doğru bakım ile kolayca kontrol altına alınacaktır.

Detaylı Bilgi İçin 0212 284 83 24 Nolu Telefondan Bizimle İrtibata Geçiniz.

E-mail adresimizle de bize ulaşabilirsiniz: info@lavinia.com.tr