Ozon Kabini (Ozon Sauna)

OZON KABİNİ (YAĞ ÇÖZÜCÜ, CİLT YENİLEYİCİ)


Ozon, gözle görülür derecede yağ çözücü özelliği ile selülit ve bölgesel fazlalıkların giderilmesi konusunda çok etkilidir. Ayrıca ozon detoks etkisi ile vücudu toksinlerden arındırır ve anti-aging özelliği ile de cildin canlanmasını , dirileşmesini sağlar.


Ozon doğada bulunan ve 3 oksijen atomundan oluşan bir gazdır. Oda sıcaklığında renksiz halde bulunan ozon gazının karakteristik bir kokusu vardır ve bundan dolayı Yunanca “ koklamak “ anlamına gelen “ Ozein “ fiilinden türemiştir. Ozon çok güçlü okside etme özelliğinden dolayı etkili bir dezenfekte maddesidir.Bu özelliğinden dolayı mikropları öldürmek için arıtma tesislerinde de ozon kullanılmaktadır.Ozon kullanılan yerlerde mikrop ve bakteri üreyemez.

whatsapp-image-2016-09-19-at-14-21 Ozon, çok yoğun oksijenlendirme ve dezenfekte edici özelliği ile     vücudu atık maddelerden arındırarak , hücre yenileyici özelliği     ile cildin ve dokuların gençleşmesini , canlanmasını ,sıkılaşıp ,       toparlanmasını sağlar.Dolayısı ile ozon, atmosferde 2 atomlu         halde bulunan oksijene oranla daha fazla yüksek enerji taşıyan       bir yapıda olduğu için ve birçok antioksidana göre daha etkili         olduğu için cilt ve vücut güzelliği açısından doğal bir anti-aging     uygulamasıdır.

Aynı zamanda ozon vücudu toksinlerden arındırıcı detoks               özelliğinden dolayı hem bağışıklık sisteminin güçlenmesini             hem enfeksiyonlara karşı direncin artmasını , hem de akne,           uçuk,mantar, sedef egzama gibi mevcut enfksiyonların                     iyileşmesini sağlamaktadır.

“ Tanrı’nın Nefesi “ olarak adlandırılan ozon Amerika ve Avrupa’da çok uzun yıllardır uygulanmaktadır. Sağlıklı ve formda bir vücuda sahip olabilmek açısından çok önemli özellikleri bulunan ozon, özellikle metabolizmayı hızlandırıcı, yağ yakıcı , ödem ve toksin atıcı özelliklerinden dolayı kilo vermeye hız katılması , bölgesel fazlalıkların giderilmesi ve de selülitlerin azaltılıp , kontrol altına alınması bakımından son derece etkilidir.

Kişinin yaşı ve problemi gözönünde bulundurularak genellikle 10 seanslık kürler şeklinde uygulanmakta olan “ OZON SAUNA “ bakımı bölgesel yağlardan arınmak , selülitlerin azalıp , kontrol altına alınması , hücre yenileyici özelliğinden dolayı daha sıkı , canlı ve diri bir cilde sahip olunması açısından adeta son derece etkili bir anti-aging kürüdür.

Haftada düzenli olarak 2 kez 20’şer dakika süre ile girilecek Ozon Sauna, her bir seansta 200 ile 300 kcal arasında yağ yakıcı özelliğinden dolayı metabolizmayı hızlandırarak sağlıklı ve keyifli bir şekilde kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır.

OZON BAKIMI VE FAYDALARI

Ozon kürlerinin yukarıda belirttiğimiz faydaları ile beraber aşağıda belirttiğimiz özellikleri de sağlıklı ve formda bir vücuda sahip olmak açısından gözönünde bulundurulmalıdır.
– Ozon bağışıklık sistemini güçlendirir,
– Enfeksiyonlara karşı korur,
– Kan dolaşımını hızlandırır,
– Hücre yenileyici özelliğinden dolayı , yaşlanmayı geciktirir,
– Cilde canlılık ve parlaklık verir,
– Detoks etkisi ile vücudu toksik ve zararlı maddelerden arındırır,
– Vücuttaki zararlı bakterilerin, virüs ve mantarların çoğalmasını önler,
– Spor sonrası oluşan ve kas ağrılarına neden olan laktik asidin atılmasını sağlar,
– Vücut enerjisini arttırarak ve metabolizmayı hızlandırarakkilo vermeyi hızlandırır ve cildin daha sıkı ve pürüzsüz bir görünüm almasını sağlar,
– Ozon dezenfekte edici özelliği ile cildi derinlemesine temizler , derinin ölü hücrelerden arınmasını sağlar ve böylece hücre yenilenmesini hızlandırır,
– Yağ yakımını arttırıcı özelliğinden dolayı bölgesel fazlalıklar ve selülitli doku üzerinde kısa sürede olumlu etkileri gözlemlenebilir,
– Ozon tüm bu özellikleri ile birlikte, ayrıca stres ve yorgunluktan arınmak açısından çok etkili ve keyifli bir uygulamadır.

OzonKampanya2013

Detaylı Bilgi İçin 0212 284 83 24 Nolu Telefondan Bizimle İrtibata Geçiniz.

E-mail adresimizle de bize ulaşabilirsiniz: info@lavinia.com.tr