Dermabrazyon (Micro Peeling)

DERMABRAZYON (MİCRO PEELİNG)


Dermabrazyon bir mikro-peeling tekniğidir ve bu yöntem ile cilt yüzeyindeki ölü deriler soyularak, gözle görülür derecede cilt yenileme işlemi yapılmaktadır. Dermabrazyon yöntemi özellikle kırışıklıklar, sivilce izleri ve lekelerin azaltılması konusunda çok etkilidir.


Microdermabrazyon kullanımı 1980’lı yılların ortalarında Avrupa’da başlamıştır. Dermabrazyon alüminyum oksit adı verilen çok ince ve küçük yapıdaki kristal parçacıkların bu uygulama için geliştirilmiş özel bir sistem ile cilt yüzeyine püskürtülmesi, cilt yüzeyinde güçlü bir sürtünme etkisi ile problemli tabakanın soyulması ve daha sonra bu taneciklerin, soyulan ölü deri ile birlikte vakum yöntemi kullanılarak cilt yüzeyinden atılması yöntemidir.

Micro dermabrazyon ile cildin epidermis tabakası yüzeysel olarak, aşamalı bir şekilde soyulur. Böylece cilt yüzeyinde oluşan iz, kırışıklık ve pigmentasyon lekesi türündeki sorunlar problemin derecesine göre, soyulmanın etkisi ile gözle görülür derecede azalacaktır.

Dermabrazyon işlemi uygulanırken cilt yüzeyinde kan dolaşımının artması ile hücre yenilenmesi hızlanır ve böylece alttan canlı, taze ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkar.Tüm bu özellikleri ile dermabrazyon son derece etkili ve güvenilir bir cilt yenıleme tekniğidir. Bu işlemin yapılabilmesi için mutlaka cilt yüzeyinde bir problem olmasına gerek yoktur, cilt yapımız ve yaşımız göz önünde bulundurularak her sene belirli bir kür olarak yaptırılarak son derece etkili bir anti-aging (yaşlanmayı geciktirici) etki sağlanmış olur.

Bu uygulama son derece kolay, acısız, pratiktir ve hiçbir şekilde anestezi ve benzeri bir işlem gerektirmez. 30 dakikalık seanslar şeklinde genellikle haftada bir kez uygulama yapılmaktadır.

Dermabrazyon bir soyma ( peeling) yöntemi olduğu için seans sonrasında uygulama yapılan bölgede hafif bır kızarıklık, küçük şişlikler ve morluklar olması normaldir. Bunlar kısa süre içinde kendiliğinden geçicektir. Kızarıklık geçtikten sonra ciltte pul pul dökülmeler de görülebilir. Bu süre içinde cilde elle müdahale etmek, güneşlenmek, solaryuma girmek, makyaj yapmak sakıncalıdır. Dolayısı ile bu işlemin yaz aylarında uygulanması önerilmez.

Microdermabrazyon özellikle:
Sivilce ve akne izlerinin,
Mimik çizgilerinin,
Yaşlanmaya bağlı cilt kırışıklıklarının
Cilt lekelerinin,
Vücut çatlaklarının gözle görülür bir şekilde azalmasını ve kontrol altına alınmasını sağlar
Ayrıca açık gözeneklerin sıkılaşmasında,
Gözeneklerin temizlenmesinde ve ölü derinin atılmasında da son derece etkilidir.

Bu yöntem gözeneklerin derinlemesine temizlenmesini sağladığı için cildin oksijenle daha fazla temasa geçmesini sağlar. Böylece çok daha sağlıklı ve canlı bir görünüm ortaya çıkacaktır.

Ayrıca kan dolaşımının artması da hücre yenilenmesini sağlayacağı için son derece pürüzsüz ve canlı bir cilt ortaya çıkmasını sağlayacaktır.

Bu işlem yapılırken ciltte aktif durumda sivilce ve akne olmamasına, cilt kanseri problemi olmamasına, enfeksiyon halinde bir cilt yarası olmamasına, özellikle yoğun kılcal damar ve et benlerinin üzerine uygulama yapılmamasına, göz çevresi gibi hassas bölgelerde daha hafif çalışılmasına dikkat edilmelidir.

Detaylı Bilgi İçin 0212 284 83 24 Nolu Telefondan Bizimle İrtibata Geçiniz.

E-mail adresimizle de bize ulaşabilirsiniz: info@lavinia.com.tr