Işıl Işıl Bir Cilt İçin Keyifli Yolculuk

LAVINIA’DA CİLT BAKIMI İŞLEM SIRASI


Cilt Analizi
Süt ve Tonik Uygulaması
Peeling
Buhar İşlemi
Vakum Masajı
Siyah Nokta Temizliği
Yüksek Frekans ile dezenfekte
Göz Çevresi (Serum -Ampul-Krem-)
Maske
İontoforez ile Serum ve Ampul uygulaması
Anti – Aging Yüz Masajı
Breeze ve Soğuk Ped(Göz Çevresi için)
Thermofreeze ile Sıcak, Soğuk Uygulama
Yüksek Frekans (Yüz – Saç – Boyun)
Elektro Masaj
Vakum Sprey

Süre: 1,5 saat

1.5 SAAT CİLT BAKIMI (ONARICI, KORUYUCU)


Öncellikle analiz yapılarak başlanan 1,5 saatlik CİLT BAKIMI işlemi; yoğun nem depo edici, elastikiyet arttırıcı, çizgileri hafifletici, hücre yenileyici, Anti-Aging etkisi ile cildinizin sağlıkla ışıldamasını sağlayacaktır.

whatsapp-image-2016-11-01-at-09-21-12

Unutmayın Cildimiz Sağlığımızın Aynasıdır


Doğal yaşlanma süreci içinde bedenimiz pek çok evrim geçirmektedir , zamanla hormonal değişimler ve hücre yenilenmesinin yavaşlaması sonucu kolajen ve elastin doku diriliğini yitirir ve böylece yüzümüzde , göz ve dudak çevremizde aynada görmekten çok hoşlanmadığımız kırışıklıklar ve sarkmalar meydana gelir.

whatsapp-image-2016-09-20-at-11-26-26Bu sürecin daha hızlı ve yavaş olmasında genetik yapımız en önemli rolü üstlenirken , maruz kaldığımız iç ve dış faktörler , neler yapıp yapmadığımız , neler yiyip içtiğimiz de çok büyük önem arzetmektedir.

Bakımlı bir cilt ile bakımsız bir cilt arasındaki en büyük fark 35 – 40 lı yaşlardan itibaren bariz bir şekilde kendini göstermektedir. Genetik yapısı iyi olmasına rağmen iyi bakılmayan bir cilt olduğundan daha yıpranmış görünür , ancak tam tersi genetik yapısı güçlü olmayan bir cilt doğru ve düzenli bakım ile olduğundan çok daha genç ve sağlıklı görünecektir.

Unutmayın ki cildimiz sağlığın aynasıdır ve en ufak bir rahatsızlıkta çiçek gibi solar.

Bundan dolayı sadece estetik açıdan değil sağlık açısından da cildimizin, temizlik ve bakımına özen göstermek, yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklık ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Aksi takdirde UV ışınları, makyaj, sebest radikaller, stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve genç yaşta olmamıza rağmen yorgun, olduğumuzdan daha yaşlı görünmemize neden olur.

Cildimizin canlılığı, parlaklığı ve diriliği en önemli sağlık göstergelerindendir. Dolayısıyla 20’li yaşlardan itibaren her bayanın temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak ayda bir kez cilt bakımı yaptırması çok faydalıdır.

Cilt Bakımı mutlaka konusunda uzman kişiler tarafından, kişinin yaşı ve cilt yapısı göz önünde bulundurularak ve kesinlikle Biocosmetic ürünler kullanılarak yapılmalıdır.

whatsapp-image-2016-09-20-at-11-26-26-1Doğru seçilmeyen ürünler bir sonuç vermeyeceği gibi mevcut durumu bozan etkilere de yol açabilir.Bundan dolayı Lavinia’da cilt bakımı öncesinde kapsamlı bir cilt bakımı yapılarak işleme başlanır.Böylece cildin yağı, nemi, ph derecesi, hassasiyeti, elastikiyeti, kırışıklık ve elastikiyet durumu, varsa leke ve kılcal damar problemleri (koperoz), ile ilgili detaylı bilgi sahibi olur ve tamamen kişiye özel bir bakım uygularız.
Cilt yaşımız ile gerçek yaşımız herzaman doğru orantılı olmayabilir.
Lavinia’da uygulanan Cilt Bakımının standart süresi 1,5 saattir ve bu süre zarfında , işlem sonunda size yapılan bakımın farkını hissettirecek düzeyde son derece kapsamlı bir çalışma yapılır.İşlem sırasını yukarıda görebileceğiniz bu bakım ile en önemli amacımız cildin temiz , canlı ,ve sağlıklı görünmesini sağlamak sivilce , kırışıklık , sarkma, hassasiyet , leke gibi mevcut problemleri kontrol altına almak ve yaşlanma etkilerini olabildiğince yavaşlatmaktır.

Bu arada kullanılan ürünlerin dünya çapında bilinen , sonuçları klinik deneylerle kanıtlanmış , onaylı ve doğal içerikli olmaları , yaşa ve cilt yapısına göre ürün yelpazesinin geniş olması çok önemlidir.

Böylece kullanılacak süt , tonik , krem , maske , serum , ampul , peeling , aromatik yağlar ile cildinize Nem depo edilir.
Yağ dengelenmesi sağlanır.
Mimik çizgileri ve kırışıklıklar kontrol altına alınır.
Lifting etkisi ile sarkma ve deformasyon toparlanır.
Hücre yenilenmesi hızlandırılır.
Kolojen ve elastin dokusu yapılandırılır.
Cilt ölü hücrelerden arınır.
Anti aging etki ile yaşlanma süreci yavaşlatılır.
Doğal içerikli kozmetik ürünler ve son teknoloji ürünü cihazların kullanımı ile gözle görülür sonuçlar alınmaktadır.
Temel cilt bakımı uygulamaları ile beraber yada dönüşümlü olarak bakım kişinin problemine göre oksijen terapi , yüz liftingi , dermabrazyon , anti-aging yüz masajı gibi uygulamalarla da desteklenebilir.

Cilt Bakımıyla İlgili Dikkat Edilecek Hususlar :


1) Hücre yenilenmesini hızlandırmak , cildin elastikiyetini arttırmak ,yoğun nem depo etmek ve cildi toksinlerden arındırmak için her gün 2,5 lt su için.

2) Mutlaka yaşınız ve cilt yapınıza uygun sabah ? akşam nemlendirici kullanın. Nemlendiricinizi temiz cilt üzerine uygulayın.Bu hem cildinizin canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayacak , hem de anti-aging etkisi ile olası çizgilenme ve deformasyonları geçiktirecektir.

3) Asla makyajınızı çıkartmadan yatmayın ve hergün cildinizi düzenli olarak temizleyin.Makyaf ürünleri gözenekleri tıkar ve cildinizin oksijen ile temasa geçmesini engeller. Bu da zaman içinde cildin hızlı bir şeklide yıpranmasına ve sarkmasına neden olur. Ayrıca asla kalitesiz makyaj malzemeleri kullanmayın , bunlar da içerdikleri renk , boya ,koku ve buna benzer faktörler dolayısı ile kanserojen olabilirler.

4) Cildinizi temizlerken , cilt yapınıza uygun jel, süt , tonik ve peeling gibi ürünlerden faydalanabilirsiniz.

5) Genel vücut sağlığı açısından önemli olduğu gibi , sağlıklı ve canlı bir cilt için de düzenli uyku çok ciddi önem taşımaktadır.Düzenli uyku ile cildimiz de kandini yeniler , dolayısı ile akşam yatmadan önce cildin temizlenmesi ve uygun bir nemlendirici kullanılması hücre yenilenmesi açısından önemlidir. Bu yüzden çok uzun süreler televizyon ve bilgisayar başında zaman geçirmek cilt sağlığı açısından da tehlikelidir ve özellikle göz altı torbalanmaları , göz altı morluklarına neden olmaktadır. Sürekli sabit bir şekilde , hatta neredeyse gözümüzü kırpmadan bir ekrana bakmak göz çevresindeki kan dolaşımını olumsuz etkilemektedirç

6) Sivilcelerinizi asla elle sıkmayın, bu iz ve leke kalmasından yada sivilcelerin enfekte olmasından başka hiçbir sonuç vermeyeceketir. Bu konuda , hem mevcut sivilcelerin kurutulması , hem de yenilerinin çıkmasını önlemek için kesinlikle bir uzmana gidiniz.

7) Sağlıklı beslenin ve yeteri miktarda vitamin ve protein aldığınızdan emin olun . Özellikle protein hücre yapımında çok etkili olduğu için sıkı ve diri bir cilt için önemlidir.

8) Güneşe çok dikkat edin. Çünkü güneş artık eski dost güneş değil. Her sene güneşe bağlı cilt problemlerinde bir önceki seneye göre artış gözlemlenmektedir ve ultra viole ışınları ışınları doğrudan cilt kanserine neden olmaktadır.Bilinçsiz güneşlenmek cildi kurutur ve erken dönemde kırışmasına , sarkmasına , leke ve çeşitli güneş alerjisi gibi sorunlara neden olmaktadır.Mutlaka geniş kenarlı şapka , gözlük ve yüksek koruma faktörlü krem kullanın. Bol bol cildinizi nemlendirin.

9 ) Belirli aralıklarla , düzenli olarak cilt bakımı yaptırın. Yaşınıza ve cilt yapınıza göre yapılcak bu işlem, cildinizin derinlemesine temizlenmesi , yapılandırılması , dış etkilere karşı korunması , nem depo edilmesi ve en önemlisi anti- aging özelliği ile yaşlanma etkilerini geciktirmesi , mevcut çizgilenmeler, sarkmalar ve deformasyonu kontrol altına alması açısından çok önemlidir.

10 ) Ayrıca olabildiğince stresinizi kontrol altına almak , düzenli egzersiz yapmak da tüm vücut sağlığı için olduğu gibi , cilt sağlığı açısından da çok önemlidir.

Detaylı Bilgi İçin 0212 284 83 24 Nolu Telefondan Bizimle İrtibata Geçiniz.

E-mail adresimizle de bize ulaşabilirsiniz: info@lavinia.com.tr