Kavitasyon (Ultrason + Vakum Masajı)

KAVİTASYON+VAKUM MASAJI (LOKAL FAZLALIKLAR İÇİN ULTRASOUND TEKNİĞİ)


Kavitasyon gelişmiş son teknolojik özellikleri ile, ultrasound ses dalgaları kullanarak karın , kalça, basen ve bacaklarda bölgesel olarak depolanmış yağların 2. seanstan itibaren gözle görülür bir şekilde giderilmesini ve selülitlerin ciddi derecede azaltılmasını sağlar. Kavitasyon özellikle diyet ve egzersize rağmen vücudun belirli bölgelerinde depolanmış yağların, giderilmesinde son derece etkili olduğu için kilo vermeyi kolaylaştırır.


Kavitasyon bölgesel incelme ve vücutta depolanmış yağların giderilmesi , selülitin azaltılması ve kontrol altına alınması , vücudun şekillendirilmesine yönelik uygulamalarda gelişmiş, ve en son teknolojik özelliklere sahip bir ultrason (ses dalgası) yöntemdir . Kavitasyon hem ülkemizde hem dünyada güvenle kullanılmaktadır.

whatsapp-image-2016-09-19-at-14-02-08Ultrason ses dalgaları kullanımı ile gerçekleştirilen kavitasyon yönteminde depolanmış yağların parçalanması amacı ile uygulanmaktadır. Lokal yağlanmanın yoğun olduğu karın , kalça , bacak , bel çevresi ve basen gibi bölgelerde 30 dk süre ile cilt yüzeyinden uygulanır ve güvenilir bir yöntem olduğu için kavitasyon damar sistemi yada iç organlara zarar vermez.

Kavitasyon uygulamasında hedef cilt altındaki yağ dokusudur ve çalışılacak bölgedeki yağın yoğunluğuna göre, kişiye özel uygulamalar yapılmaktadır.İşlem sırasında ultrasonik ses dalgaları, uygulama yapılan bölgede su molekülleri ile etkileşime geçerek, enerjiye dönüşür, bir genleşme ortaya çıkar ve bu reaksiyon ile yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlanır. Kavitasyon denilen bu etki yağı sıvılaştırıp , açığa çıkan yağ asitlerinin lenf sistemi, yolu ile vücuttan atılmasını ve enerjiye dönüşerek yakılmasını sağlar. Seans sonrasında idrarın daha yoğun olduğu gözlemlenebili, bu parçalanan yağların atılımı ile ilgili normal bir durumdur. Ayrıca seans öncesi ve sonrasında bol su içilmesi atılım açısından çok önemlidir. Atılımı hızlandırmak için günde 2,5 lt su içilmelidir. Uygulamakta olduğumuz kavitasyon sisteminde, diğer kavitasyon sistemlerinden farklı olarak, hemen işlem sonrasında yine atılımı hızlandırmak amacı ile sistemin kendi bünyesinde yer alan titreşimli vakum masajı uygulanmaktadır. Bu yöntem dolaşımın hızlanması, serbest kalan yağ asitlerinin atılması ve dokunun toparlanması açısından önem taşımaktadır.

Lavinia’da uygulanan kavitasyon işlemi kesinlikle invazif bir uygulama değildir ve herhangi bir cerrahi müdahale , deri altı enjeksiyon yada kimyasal bir işlem söz konusu olmadığı için seans sonrasında kişi rahatlıkla günlük hayatına dönebilir.Uygulama sırasında cilt yüzeyine ultrason jeli sürülür , hiçbir ağrı , acı hissedilmediği gibi , uygulama sonrasında da herhangi bir morluk yada kızarıklık oluşmaz . Uygulama sırasında sadece ultrason dalgaların etkisi ile kulakta çınlamaya benzer bir ses duyulur .Bu zararsızdır ve işlemden sonra hemen geçer.

Kişinin problemine ve depolanmış bölgesel yağın yoğunluğuna bağlı olarak , toplam 6 yada 8 seans yapılması önerilmektedir. Seans üsresi 30 dakikadır ve seanslara haftada 1 kez gelinmektedir.

Her geçen gün teknolojinin yeni sistemleri bayanların hizmetine sunması ile ortaya çıkan KAVİTASYON yöntemi ile ilk seanstan itibaren gözle görülür neticeler elde edilmektedir.

LAVINIA’DA KAVİTASYON UYGULAMASI

Lavinia’da Kavitasyon uygulamaları , mutlaka bir gözetmen eşliğinde ve kişiye özel bir program çerçevesinde yapılmaktadır.

Öncesinde analiz yapılarak beden kitle endeksi , metabolizma hızı , yağ oranı , kas oranı , su miktarı gibi tüm değerler gözönünde bulundurulur ve herhafta düzenli olarak ölçümler yapılarak , tekrar analiz alınarak durum değerlendirmesi yapılmaktadır.

2. yada 3. seanstan itibaren neticenin gözlemlenmeye başlayacağı bu kürde herhafta düzenli ölçüm alınmasının nedeni, kişide gereken ciddiyet ve disiplini oluşturmak , ayrıca farklılıkların rakamsal yorumu ile kişinin daha fazla motive olmasını sağlamaktır.

radyo1Kavitasyon, Lavinia’da Power Plate , Radyofrekans, Lenf Drenaj Masajı , Elektroterapi gibi bakımlarla beraber uygulandığı için haftada 1 kez gelinmesi yeterlidir. Tüm üstün teknolojilerin birarada kullanımı ile herbir sistemin sinerji oluşturarak bir diğerinin etkisini arttırıcı ve tamamlayıcı bir görev üstlendiği bu kür sonucun kalitesi ve kalıcılığı açısından fark yaratmaktadır. Ve özellikle vücudun sıkılaşıp , toparlanması , kilo vermeye hız katılması , metabolizmanın hızlanarak yağ yakımının aktive edilmesi yönünden son derece etkilidir.

Lavinia’da kullanmakta olduğumuz kavitasyon sistemi sahip olduğu artı özelliklerinden dolayı ikinci seanstan itibaren olumlu gelişmeler görülmeye başlanacaktır. Uygulamakta olduğumuz kavitasyon sisteminde, tek başına Kavitasyon uygulaması yapılmayıp bununla beraber çözünürlük kazanan yağın hızlı bir şekilde vücutdan atılımını sağlamak açısından titreşimli vakum masajı ile beraber kullanılmaktadır. Kavitasyon cihazının bu özellikleri daha çabuk, daha kaliteli, daha kalıcı ve en önemlisi daha sağlıklı sonuçların alınmasını sağlamaktadır.

Lavinia’da ücretsiz Kavitasyon deneme seansına katılabilirsiniz.

Detaylı Bilgi İçin 0212 284 83 24 Nolu Telefondan Bizimle İrtibata Geçiniz.

E-mail adresimizle de bize ulaşabilirsiniz: info@lavinia.com.tr