Mega Dropdown Menu by Soh Tanaka

VOLKANİK TAŞ MASAJI70 dk. SICAK TAŞ MASAJI
Sıcak Taş Masajı , ısıyı uzun süre muhafaza etme özelliği olan volkanik taşlar kullanılarak uygulanan bir masaj tekniğidir. Bu masaj tıpkı el masajında olduğu gibi çok keyifli ve rahatlatıcı olmakla beraber, kullanılan taşların özelliğinden dolayı vücudunuzu negatif enerjiden arındıracaktır.

Alternatif bakım olarak değerlendirilen sıcak taş masajı,binlerce yıldan buyana Uzak Doğuda uygulanmaktadır.Günümüzde ise ilk kez 1993 yılında masaj terapisti Mary Hanigan tarafından uygulanmaya başlamıştır.Terapist Mary omuzunda oluşan incinmeyi giderebilmek için çeşitli yöntemler araştırırken ve özellikle ısının kaslar ve dokular üzerinde ne kadar olumlu, rahatlatıcı etkiye sahip olduğunu da bildiği için volkanik taş bakımı uygulamaya başlamıştır.

Sıcak Volkanik Taş MasajıSıcak taş masajı su içinde ısıtılarak bakıma hazır hale getirilen siyah renkteki pürüzsüz, yassı ve oldukça sert yapıda olan bu taşlaın sırt, boyun, bel, avuç içi,a yak parmak araları, karın gibi vücudun belirli noktalarına yerleştirilmesi ile uygulanır.

Bu uygulamada lav taşları özellikle ısıyı iyi tuttuğu ve geç soğuduğu için tercih edilmektedir. Özellikle kaslar üzerinde termoterapi etkisi sağlayan sıcak taşlar vasıtası ile vücuda nüfuz eden ısı kan dolaşımını hızlandırdığından dolayı, hücrelerin daha fazla oksijen ile temesa geçmesini, bunun sonucunda da metabolizmanın hızlanmasını sağlar.

Volkanik taşlarla yapılan düzenli bakımlar vücudumuzda şakra adı verilen enerji merkezlerini uyararak bedenimizi negatif enerjiden arındırır, ruh ve beden enerjisini yeniler ve çok ciddi bir şekilde ruhsal, zihinsel ve fiziksel anlamda rahatlama sağlar.


Sıcak taşlarla yapılan bu bakımlar ayrıca:
Başağrısı
Stres
Uykusuzluk
Regl dönemi sancıları
Dolaşımın hızlanması
Toksinlerin atılması
Metabolizmanın hızlanması
Gerginlik
Omuz-bel-sırt ağrıları
Yorgunluk
Eklem rahatsızlıkları
Sindirim ve solunum problemleri
Dolaşım sistemi üzerinde de olumlu etkileri vardır.


Merkezimizde de uygulanmakta olan volkanik taş masajı konusunda uzman estetisyenlerimiz tarafından yapılmaktadır.

LAVInIAAd Soyad
Telefon
Email
Mesajınız

28/08/2016 Pazar ,  17:02:17    13176 . Ziyaretçi