LAVINIA CLUB
Toplam Üyemiz 19242
Kullanıcı Adı :  
Şifre :LAVINIA
Mine Ülgezer'den Mesaj
Lavinia Hakkında
Belgelerimiz
TV Programları
Sıkça Sorulan Sorular
Ziyaretçi Görüşleri
Yeniliklerimiz
Mine Ülgezer Sorularınızı Cevaplıyor ???

LAVINIA SHOP
Cilt Bakım Ürünleri
Vücut Bakım Ürünleri
Ayın Ürünü

SİZE ÖZEL
Evlilik Paketi
3 Aylık Program Paketi
Kışın da Formunuzu Koruyun..

HİZMETLERİMİZ
Bölgesel Zayıflama
Local İncelme
Bölgesel incelme Masajı
Bölgesel İncelme
Local Zayıflama
KAVİTASYON
RADYOFREKANS
Vakum Masajı
Power Plate
Elektroterapi (Pasif Jimnastik)
Vücut Sıkılaştırma
Karın ve Kalça Sıkılaştırma
Ozon Sauna
Lenf Drenaj Masajı
IPPO
Yosun-Kil-Çamur Kürleri
SPA Bakımı
Cilt Bakımı
Oksijen Bakımı
Yüz Liftingi (Elektroterapi)
Vücut Bakımı
Göz Çevresi Bakımı
Kırışıklık Bakımı
Sivilce Bakımı
Göğüs Liftingi (Elektrorterapi)
Masaj
Anti-Aging Yüz Masajı
Vücut Masajı
Sıcak Taş Masajı
Bölgesel incelme Masajı
Ayak Masajı
Protez Tırnak/El Bakımı
Makyaj

BİLGİLENDİRME
Bazal Metabolizma Hızı Hesaplama
Beden Kitle Indeksi Hesaplama
Vücut Yağ Oranı Hesaplama
Kalori Cetveli
Değişim Tabloları
Düşük Kalorili Tarifler
Aktivite Kalori Cetveli
Faydalı Bilgiler


AYAK MASAJI


BİRAZ DA AYAKLARINIZI ŞIMARTIN

Ah ! Şu ayaklarımızın dili olsa da bir konuşabilseler kimbilir neler söylerlerdi.....
Gün boyunca oradan oraya koşturan ve vücudumuzun olanca ağırlığını taşıyan ve tüm bunlar yetmiyormuş gibi bir de sivri burunlu,topuklu ayakkabılar içinde ezilip büzülen ayaklarımız aslında ne deseler haklıdırlar.

Nedendir bilinmez , çoğumuz saçımıza,makyajımıza ve giyim kuşamımıza gösterdiğimiz özeni ayaklarımıza göstermeyiz.Bu herhalde ayaklarımız sürekli gözükmediğinden olsa gerek diye düşünüyorum.
Eğer bu doğru olmasaydı, bahar aylarından itibaren parmak arası terliklerin vitrinleri süslemeye başlaması ile birlikte kuaför salonlarında pedikür kuyrukları oluşmazdı.

Ayaklarımızın temiz ve bakımlı olması elbette ki çok güzel,ancak güzelliği kadar sağlık ve rahatlığına da önem vermeliyiz.

Çok dar ve topukulu ayakkabılar giymemeye, çok uzun süreler ayakta kalmamaya,çorapsız ayakkabı giymemeye özen göstermeli,ayrıca ayaklarda oluşabilecek çeşitli cilt hastalıklarına zamanında müdahale etmeliyiz.

Tüm bunların yanısıra hem ayaklarımızın rahatlaması ve esnekliği, hem de ayak tabanındaki sinirlerin uyarılması ile ilgili organların düzenli çalışması açısından ayak masajının faydalarını bilmeli ve bu özel bakımı hayatımıza katmalıyız.

Lavinia'da ayak masajı konusunda uzman ve deneyimli kişiler tarafından cildi besleyici, rahatlatıcı aromatik yağlar kullanılarak uygulanmaktadır.

1 saat süren ayak masajı rahatlatıcı masaj tekniği ile refleksoloji tekniğinin bir bütünü şeklinde uygulanmakta ve ayak ile dize kadar olan bölümü kapsamaktadır.

Masaj süresince yapılan herbir hareket size belki de daha önce hiç hissetmediğiniz tarzda bir keyif ve rahatlama sağlayacağı gibi , 1 saatlik masajın sonunda sanki tüm vücudunuza masaj yaptırmışcasına bir hafiflik ve dinginlik hissedecek ve bu keyifli deneyimi hayatınızın vazgeçilmezleri arasına koyacaksınız .

Ayak MasajıHayatınıza yeni bir tad katmak ve biraz da ayaklarınızı şımartmak için (0212) 284 83 24 ve 269 28 41 nolu telefonlardan bize ulaşabilirsiniz.Refleksoloji Nedir?Geçmişi 5000 yıl öncesine kadar uzanan Refleksolojinin tarihte Çinliler, Mısırlılar, Hintliler ve Amerika yerlileri tarafından uygulandığı günümüze gelen bilgiler arasındadır.
Daha sonraları Dr. William Fitzgerald tarafından 1900' lü yıllarda refleksoloji yeniden keşfedilmiş ve bir ağrı giderme yöntemi olarak uygulanmıştır.

Refleksoloji en yalın şekli ile " Ayaklar bedenin aynasıdır " ifadesi ile açıklanabilir ve ayak tabanında vücudumuzun tüm organlarına , bölgelerine karşılık gelen refleks noktalarına uygulanan özel masaj hareketleri ile yapılır.

Bu öğretiye göre herbir ayak tabanında yer alan pek çok sayıdaki sinir uçlarına yapılan basınç ve ovma hareketleri ile vücutta bu sinirlerin ilgili olduğu sistem,bölge ve organlarda bir denge ve iyileşme sağlanır.

Refleksoloji zihinsel,ruhsal ve fiziksel anlamda bir rahatlama sağladığı gibi doğu felsefesine göre vücuttaki enerji akışını düzenleyen bir terapidir.

Ayak BakımıGünümüzde refleksoloji bazırahatsızlıkların giderilmesinde batı tıbbı ile birlikte , destek amaçlı olarak da uygulanmaktadır.

Refleksoloji ile sedece ayaklara masaj yaptırarak , tüm vücuda masaj yaptırmışcasına bir rahatlama ve dinlenme hissedilir.

Refleksolojinin Faydaları
Bağışıklık sistemini güçlendirir
Uyku düzeni sağlar
Stres ve yorgunluk şikayetlerinin azalmasını sağlar
Regl ve menapoz sorunlarında etkilidir
Hazımsızlık , kabızlık problemlerini azaltır
Romatizma ve eklem ağrılarını hafifletir


 Ayak Kremleri, Ayak Ağrısı Giderme, Bakımlı Ayaklar

NOT: Lavinia'da 1 saatlik ayak masajı herhangi bir hastalık yada rahatsızlığı tedavi amaçlı değil , sadece stres ve yorgunluktan arınmak, dinlenmek ,rahatlamak için keyif amaçlı uygulanmaktadır.


Lavinia
(0212)284 83 24 - (0212) 269 28 41
www.lavinia.com.trCopyright © 2006 Lavinia.Com.Tr. Tüm Hakları Saklıdır.
En iyi görüntü IE6+, 1024 X 768 pixel ekran, 32bit renk derinliği